У цьому браузері сайт може відображатися некоректно. Рекомендуємо Вам встановити сучасніший браузер.

Chrome Safari Firefox Opera IE  
«ГОРОДИССЬКИЙ ТА ПАРТНЕРИ»
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ / ТМТ
office@gorodissky.ua Ua Ru En
+380 44 233 06 33
office.gorodissky@gmail.com
www.gorodissky.ua
Меню
x
 

Реєстрація торговельних марок за кордоном

Для забезпечення правової охорони своєї торговельної марки в інших країнах існує декілька систем міжнародних реєстрацій торговельних марок — Мадридська система (Мадридська угода та Мадридський протокол) і система Європейської торговельної марки.

Кожна із цих систем має свої переваги й недоліки, які оцінити без послуг патентного повіреного складно, а часом і неможливо; і перед вибором країни або країн, в яких клієнт хотів би отримати охорону для своєї торговельної марки для успішного ведення бізнесу, необхідно досконало вивчити, як можна отримати таку охорону з найменшими витратами та за мінімальний період часу.

Значними перевагами Мадридської системи є можливість подачі однієї заявки однією мовою та сплати єдиного міжнародного мита для одержання реєстрації в країнах Мадридської угоди. Немає необхідності (щонайменше на першому етапі) в послугах патентних повірених у кожній із закордонних країн. Така процедура суттєво знижує витрати на гонорари іноземних патентних повірених, перекладачів, а також розміри мит за подачу заявки в Міжнародне бюро ВОІВ. Патентні повірені інших країн долучаються тільки на етапі експертизи заявки на торговельну марку у тому випадку, якщо будуть виявлені перешкоди для реєстрації знака у цих країнах.

Крім того, перевагою Мадридської системи також є можливість для правовласників торговельних марок надалі вносити зміни (наприклад, адреси, найменування, реєстрації передання прав) у міжнародну реєстрацію й продовжувати термін її дії у всіх країнах шляхом подачі однієї заяви.

Проте подання міжнародної заявки не є гарантією одержання реєстрації в усіх країнах Мадридської системи, тому що її експертиза проводиться в кожній країні відповідно до її національного законодавства. У випадку скасування базової реєстрації протягом 5 років від дати міжнародної реєстрації міжнародна реєстрація підлягає анулюванню (принцип центральної атаки), скасовуються й усі реєстрації, отримані в інших країнах, при існуванні можливості її перетворення в національні реєстрації.

Крім того, у випадку винесення відмови за базовою заявкою вже подана міжнародна заявка буде анульована. Перевагою системи Європейської торговельної марки є можливість подання заявки без наявності базової заявки або реєстрації в Україні. Кваліфікаційна експертиза такої заявки не проводиться, і реєстрація торговельної марки здійснюється у випадку відсутності заперечень третіх осіб. Очевидно, що процедури міжнародної реєстрації складні, і для вироблення оптимальної стратегії отримання міжнародної реєстрації необхідні консультації та поради патентних повірених.